Serwis Pojazdów Osobowych i Ciężarowych

Nasz zespół składa się z doświadczonych mechaników, elektryków, wulkanizatorów, specjalistów i pasjonatów swojego zawodu – gwarantujemy wysoką jakość usług i miłą obsługę. Dysponujemy trzema stanowiskami do napraw samochodów osobowych oraz ośmioma stanowiskami do napraw samochódów ciężarowych. Współpracujemy również z podwykonawcami w zakresie regeneracji jak również pomagamy naszym klientom w każdej, nawet najmniejszej naprawie, a dzięki dostępowi do licznych hurtowni możemy zaoferować naszym klientom części samochodowe na zamówienie. Ponadto doradzamy naszym klientom w sprawach mechaniki samochodowej.

doświadczenie

Warsztat prowadzimy od 2008 roku, posiadamy doświadczenie w transporcie od ponad 20 lat! Przez ten czas zdobywaliśmy doświadczenie uczestnicząc w naprawach tysięcy samochodów różnych marek od setek zadowolonych klientów!

nowoczesność

Dysponujemy specjalistycznym sprzętem i nowoczesnymi narzędziami wspomagającymi pracę naszego warsztatu. Dzięki komputerom diagnostycznym jesteśmy w stanie wykryć najmniejszą usterkę w większości samochodów jeżdzących po polskich drogach.

jakość

Świadczymy usługi z dbałością o każdy szczegół i zadowolenie naszych klientów. Najważniejsze jest dla nas zapewnienie niezawodności i bezpieczeństwa obsługiwanych przez nas pojazdów.

Nasze usługi

Serwis pojazdów osbowych

Dysponujemy rozbudowanym i nowoczesnym wyposażeniem, które pozwala na precyzyjną diagnostykę pracy pojazdu pod różnym kątem. Jeśli przyjeżdżasz do nas z jakimkolwiek problemem, znajdziemy jego źródło, a następnie usuniemy, przywracając samochód do sprawności. Pozostajemy do Twojej dyspozycji w takich kwestiach jak m.in.:

  • niewłaściwa praca silnika,
  • serwis eksploatacyjny,
  • zepsuta lub niepoprawnie działająca klimatyzacja,
  • usterki w zawieszeniu,
  • sezonowa wymiana opon
  • przebite opony

Jesteśmy autoryzowanym serwisem Ford Trucks w Polsce. Jako Autoryzowany Serwis oferujemy Państwu pełen profesjonalizm w zakresie usług warsztatowych pojazdów ciężarowych. Oprócz pakietu serwisowego naprawiamy wszystkie pojazdy ciężarowe. Wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie i zaplecze magazynowe zapewniamy Państwu szybką i solidną naprawę samochodu przy zachowaniu konkurencyjnych cen. Dla stałych Klientów zapewniamy atrakcyjne systemy rabatowe oraz korzystne terminy płatności. W naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno części oryginalne jak i zamienniki. W ramach likwidacji szkód komunikacyjnych współpracujemy ze wszystkimi firmami ubezpieczeniowymi.

Serwis pojazdów ciężarowych

DIAGNOSTYKA

Zdecydowana większość samochodów obecnych na rynku posiada komputer sterujący. Czasem jest to prosty układ, a czasem wiele zaawansowanych jednostek obsługujących oddzielne systemy elektroniczne. W każdym przypadku „komputer” samochodu jest jego „mózgiem”.

Dzięki komputerowi kierowca dowiaduje się z poziomu deski rozdzielczej o konieczności uzupełnienia płynu lub o wystąpieniu poważniejszej usterki oznaczonej popularną ikoną „check engine”. Diagnostyka komputerowa to połączenie się z mózgiem samochodu, celem odczytania parametrów pracy lub identyfikacji usterek.

Akumulator jest podstawą funkcjonowania dzisiejszego samochodu. Zanim opracowano jego zastosowanie w motoryzacji, kierowca musiał posiadać wiedzę oraz siłę do manualnego zakręcenia korbą rozruchową… Na szczęście te czasy są już dawno za nami. W najprostszych samochodach głównym zadaniem akumulatora jest zapewnienie możliwości włączenia silnika oraz zmagazynowania i przeniesienia energii niezbędnej np. przy użyciu świateł mijania. W zaawansowanych samochodach dzięki m.in. akumulatorowi kierowca może zdalnie ustawić ogrzewanie wnętrza pojazdu czy zweryfikować monitoring za pomocą kamer dookoła pojazdu. Gdyby nie sprawny akumulator, niemożliwe byłoby korzystanie z kluczyków zbliżeniowych, czy z systemu start-stop pomagającego przy redukcji emisji spalin w miejskich korkach.

Akumulator jest podstawą sprawnego funkcjonowania całego pojazdu – niezależnie od jego skomplikowania. Dlatego warto weryfikować jego stan regularnie, przy każdej wizycie w warsztacie.

Diagnostyka i wymiana akumulatorów

Serwis blacharsko – lakierniczy

Wykonujemy wszelkie możliwe prace blacharskie i lakiernicze, w wysokim standardzie przy umiarkowanych cenach. Przyjmujemy samochody zarówno po małych kolizjach jak i poważnych wypadkach. Naprawiamy auta zarówno z segmentów aut miejskich jak i samochodów premium.

Niezależnie od mocy silnika, stopnia zaawansowania asystentów elektronicznych, czy potężnej wydajności układu hamulcowego, to właśnie opony pozostają jedynym elementem zapewniającym styk samochodu z asfaltem.

Zima, śnieg, oblodzona nawierzchnia, zła widoczność. Hamując w takich warunkach na letnich oponach przy szybkości 100 km/godz., według niemieckiego ADAC droga hamowania jest wydłużona o minimum 16 m. Według danych Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego 92 proc. kierowców twierdzi, że zmienia opony w zależności od pory roku.

Kiedy wymieniać opony? Jak ocenić stan ogumienia? Jak je przechowywać? Odpowiedzi na te pytania powinien znać każdy kierowca.

Serwis ogumienia

Zbieżność i geometria

Samochód z poprawnie ustawioną zbieżnością i geometrią generuje niższe zużycie paliwa, opon oraz elementów układu kierowniczego i zawieszenia. Przede wszystkim poprawnie ustawiona geometria podnosi bezpieczeństwo i komfort jazdy. Geometrię kół ustawia się w wyspecjalizowanych warsztatach. Niezbędny do tego jest dedykowany i skomplikowany w obsłudze sprzęt, którego ustawienie mierzone jest z wysoką dokładnością, często za pomocą wiązki laserowej.

Poprawne ustawienie geometrii może być niemożliwe przez nadmierne luzy zawieszenia wywołane zużyciem silentblocków wahacza (metalowo-gumowe elementy tłumiące) lub zużyciem sworzni wahaczy czy drążków kierowniczych i końcówek drążków kierowniczych. Znaczne odkształcenie elementów (np. po wjechaniu w dziurę lub po kolizji) może skutkować tak wysokim stopniem błędu geometrii, że nie uda się jej skorygować w zakresie fabrycznej regulacji.

Kontrolę układu klimatyzacji wraz z ewentualnym uzupełnieniem czynnika i serwisem powinno przeprowadzać się raz do roku. Po długim okresie nieużywania klimatyzacji, w układzie może pojawić się wilgoć i nieprzyjemne zapachy spowodowane zagrzybieniem. To odpowiednia, a wręcz niezbędna okazja do kontroli układu. W skrajnych przypadkach zaniechanie regularnego serwisu może skutkować poważnymi i kosztownymi awariami podzespołów układu.


Brzydki zapach nie jest jedynym powodem do przeprowadzenia serwisu, a przynajmniej odgrzybiania klimatyzacji. Nieprzyjemne zapachy powodowane są przez zagrzybienie. Obecność grzybów w powietrzu cyrkulującym w kabinie negatywnie wpływa na drogi oddechowe osób podróżujących samochodem. Grzyby mogą wywołać alergie czy nieprzyjemne samopoczucie, a w najgorszym przypadku zakażenia dróg oddechowych.

Serwis i naprawa klimatyzacji

Naprawy powypadkowe

Szybko realizujemy naprawy finansowane zarówno ze środków Klienta, jak i przez ubezpieczycieli. Gwarantujemy najwyższą jakość i trwałość prac blacharsko-lakierniczych. Stosujemy technologie producentów. Uzupełniamy pokrywy cynkowe blachy i nakładamy kilka warstw podkładów. Z konkurencją rywalizujemy nie tylko jakością, ale też cenami. Są atrakcyjne dzięki sprawności i doświadczeniu zespołu. Na życzenie Klienta sprowadzamy części oryginalne lub zamienniki.

Zaplecze techniczne umożliwia naprawy samochodów osobowych oraz ciężarowych.

Współpracujemy z towarzystwami ubezpieczeniowi w zakresie bezgotówkowych napraw:

Należymy do sieci Q service

Jako Marcotrans należymy do Q Service Castrol – sieci niezależnych warsztatów samochodowych. Zobowiązani jesteśmy do:

  • szybkiego serwisu
  • pewnego odbioru
  • gwarancji jakości

Q Service Castrol to sieć tworzona przez niezależne warsztaty samochodowe skupione wokół wspólnych standardów. Warsztaty wyróżniają się jednolitym oznakowaniem, profesjonalizmem usług oraz troską o najwyższy komfort i standard obsługi klienta.

Nasi Partnerzy

W swojej pracy wybieramy wyłącznie sprawdzonych dostawców z wieloletnim doświadczeniem. Staramy się również dopasować do potrzeb i możliwości naszego Klienta.

Wynajem i samochód zastępczy

Na czas naprawy swojego samochodu, możesz wypożyczyć samochód od nas.